Gdy chodzi o niezwykle popularny festiwal Opener, bilety na tą imprezę dzisiaj na pewno można kupić znacznie taniej niż kilka lat wstecz. Powodem tego jest przede wszystkim to, że bez trudu można to zrobić online. To jednak, że bilety są dostępne w sieci nie oznacza, że ich ilość jest nieograniczona. Ze względu na bardzo dużą popularność, jaką cieszy się Opener, bilety zazwyczaj rozchodzą się w bardzo szybkim tempie, i dlatego zazwyczaj tutaj obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Wszystkie portale które zajmują się sprzedażą biletów zazwyczaj od momentu w którym umożliwiają ich zakup zauważają niezwykle duże poruszenie wśród klientów. Dlatego bardzo często można zauważyć, że osoby które są zainteresowane uczestnictwem w tej imprezie czekają tylko aż sprzedaż biletów ruszy, aby mogli jako pierwsi dokonać ich zakupu. Dla bardzo wielu osób imprezą na jakiej muszą obowiązkowo być jest właśnie Opener, bilety zaś kupią bez względu na to, ile będą musieli za nie zapłacić.

Informacje o tym, gdzie można będzie nabyć bilety zazwyczaj można bez większych problemów znaleźć w Internecie. Gdy ktoś zapisuje się na przykład na newsletter na konkretnym portalu, trudniącym się sprzedażą biletów, bardzo często wcześniej niż inni otrzymuje informację o tym, że będą one dostępne lub też nawet otrzymuje propozycję atrakcyjnych zniżek przy zakupie tych właśnie biletów. Ci którzy regularnie uczestniczą w tej imprezie, zazwyczaj doskonale wiedzą nie tylko to, gdzie można te bilety kupić, ale także to, w jakim terminie można się spodziewać rozpoczęcia ich sprzedaży.