W szkołach odchodzi się zupełnie od klasycznych, zielonych tablic kredowych. Głównym argumentem za tablicami suchościeralnymi dla dzieci w szkołach jest przede wszystkim wygoda korzystania – tego typu tablica nie brudzi rąk, nie powoduje powstawania zabrudzeń na powierzchni ubrań, zaś pyląca kreda w mniejszym stopniu wpływa na skórę oraz pojawianie się ewentualnych reakcji alergicznych. Jakie są jeszcze dodatkowe zalety tablic suchościeralnych?

W każdej klasie, czy to w tradycyjnych szkołach, czy też w centrach nauczania języków albo innych placówkach naukowych o konkretnej tematyce niezbędne są tablice. Prawda jest taka, że już od kilku lat tablice suchościeralne dla dzieci podbijają tego rodzaju miejsca ze względu na higienę korzystania. Dzięki temu, że tablica może być zapisywana specjalnymi mazakami dzieci nie są narażone na zabrudzenia z białej kredy, ale również mają komfort zdrowotny. Klasyczna kreda mogła powodować nie tylko skórne reakcje alergiczne, ale również ataki astmy wskutek pyłu, który wydobywał się podczas pisania. Co więcej, gąbka do zmywania na mokro kryła w sobie liczne zarazki i często emitowała nieprzyjemny zapach. Wszystkie te czynniki są zminimalizowane w przypadku tablic suchościeralnych.

Kolejną zaletą tablic suchościeralnych dla dzieci jest duży wybór rozmiarów. Można zainwestować zarówno w tablicę, która jest duża i sprawdzi się np. w klasie, gdzie odbiorców treści na niej zamieszczonych jest wielu, jak również w tablice niewielkie, sprawdzające się przy mniejszych grupach czy pracy indywidualnej. Tablice suchościeralne dla dzieci można mieć również w domu, gdzie będą stanowiły miejsce do wypisywania najważniejszych do zrobienia rzeczy albo do rozpisywania podziału obowiązków domowych, co będzie z kolei przydatne w nauce odpowiedzialności.

Co więcej, tablice suchościeralne dla dzieci mogą pełnić również dodatkowe funkcje. Dodana na nich powierzchnia magnetyczna pozwala na przyczepianie pomocy naukowych z magnesami, dzięki czemu zwykła tablica zmienia się w pole dla wyobraźni i nauki przez zabawę.