Gdzie użyć fototapety z kwiatami?

Fototapety stają się coraz bardziej popularne – używa się ich nie tylko np. w kawiarniach, ale również we wszelkich pomieszczeniach, które potrzebują ciekawego motywu na ścianę, wzbogacającego wnętrze i nadającego mu dynamizmu. Z pewnością dobrym rozwiązaniem są fototapety na ściany – kwiaty czy owoce ujęte w makrofotografii albo na ładnym plenerze mogą być ciekawą ozdobę jednej ze ścian. Do jakiego pomieszczenia jednak takie rozwiązanie wybrać?

Niektóre wzory fototapet są tak powszechne, że bez trudu znajdzie się je w gotowych szablonach, przygotowanych na różne wielkości ścian i aranżacji. Należy jednak pamiętać, że swoje właściwości niesie za sobą każda fototapeta na ścianę – kwiaty przykładowo będą, zależnie od wybranej kolorystyki, albo nadawać mocnego akcentu w stonowanych barwach pokoju, albo też przyciągać wzrok drobnym wzorem w przypadku wnętrz minimalistycznych. Dobrze jest więc nie tylko zastanowić się, czy mamy gdzie położyć fototapetę ścienną, ale również, jaki wzór sprosta naszym oczekiwaniom.

Dziś, gdy fototapety są nieco rozpowszechnione można powiedzieć, że swoje zastosowanie ma każda fototapeta na ścianę; kwiaty zazwyczaj przeznaczone są do sypialni oraz pokojów gościnnych, a we wzorach o zdecydowanych i nielicznych barwach (np. maki) również do salonów. Owoce to domena raczej kuchni oraz jadalni, zwłaszcza gdy przedstawione są w nasyconych kolorach wzmagających apetyt. Do pokojów dziecięcych przeznacza się raczej fototapety tematyczne, np. z motywami z ulubionej bajki.