Wygoda kupowania biletów w Filharmonii Bałtyckiej

Wraz z nowymi technologiami wchodzącymi coraz bardziej do ludzkiej codzienności decydujemy się na kupowanie rozmaitych rzeczy przez internet. Nadal jednak przywykliśmy do tego, że bilety do teatru czy filharmonii musimy kupić osobiście, w odpowiednio otwartej do tego celu kasie. Tymczasem nie zawsze tak jest.

W wielu przypadkach instytucje kulturalne pozwalają na wygodniejszy zakup biletów w najróżniejszych formach. Tak właśnie sprawę zorganizowała Filharmonia Bałtycka, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy coraz bardziej angażują się w sprawy kulturalne w swoim otoczeniu. Sprawdźmy, jakie opcje zakupu biletów są teraz dostępne.

filharmonia bałtycka

Tradycyjne rozwiązanie

Z uwagi na swoje położenie, Filharmonia Bałtycka oferuje kilka wygodnych rozwiązań w zakresie kupna biletów w kasie. Przede wszystkim kasy są liczniejsze i rozmieszczone w różnych miejscach – czyli zarówno Gdańsku, jak i Gdyni, w punkcie partnerskim. To sprawia, że osoby planujące wizytę w filharmonii nie muszą udawać się po bilety do sąsiedniego miasta. Wygodne jest również udostępnienie płatności kartami kredytowymi w głównej kasie Filharmonii Bałtyckiej. Kasy otwarte są w Gdańsku od wtorku do piątku oraz przed spektaklami w soboty i niedzielę, a także od poniedziałku do soboty w Gdyni.

Wcześniejsza rezerwacja

Dla osób, które nie mają czasu udać się i zapłacić, ale chcą mieć bilety na dane wydarzenie wygodną opcją jest rezerwacja telefoniczna albo poprzez adres e-mail. W ten sposób zdobywa się potwierdzenie, że bilety należą do nas, a także zobowiązuje do ich wykupienia w określonym czasie. Szczególnie to rozwiązanie będzie wygodne dla osób, które nie mają stuprocentowej pewności, czy dadzą radę wyrobić się na koncert. Bilety, które nie zostaną wykupione, po prostu przepadają.

Płatności niestandardowe

Filharmonia Bałtycka poszła o krok dalej, jeśli chodzi o udostępnianie wygodnych form zakupu biletów. Teraz można je kupić również w formie on-line, przez specjalną stronę internetową; płatność internetowa jest niezwykle wygodna, a dodatkowo pozwala na otrzymanie biletu praktycznie bez ruszania się z domu. Ta sama opcja jest zaproponowana tym, którzy nigdzie nie ruszają się bez komórki – łatwo można wybrać bilet do zakupu internetowego dzięki specjalnej stronie Filharmonii Bałtyckiej. Potem nie trzeba nawet drukować biletu – wystarczy okazać specjalny kod kreskowy do odczytania podczas wchodzenia na koncert. Taka opcja będzie wygodna tylko dla osób, które mają smartfony; ułatwia ona jednak wybranie konkretnego miejsca na sali koncertowej.