Kochający rodzice zawsze dbają o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci. Nie polega to tylko na częstych wizytach u lekarza, ale również na właściwych i bezpiecznych przedmiotach, które otaczają malucha. Bardzo ważna jest przestrzeń, w której nasza pociecha najczęściej przebywa oraz wszystkie rzeczy, które się w niej znajdują. Do takich z pewnością należy pościel dla dzieci.

Wybór właściwej pościeli nie jest tak proste jak może się wydawać. Podczas zakupu pościeli nie powinniśmy zwracać uwagi tylko na jej wygląd oraz cenę. Bardzo ważny jest materiał, z którego jest ona wykonana. Powinna dawać ciepło naszemu dziecku podczas spania, ale również duży komfort i swobodę.

pościel dla dzieciPodczas wyboru pościeli dla dzieci należy oczywiście dopasować ją do wymiarów kołdry oraz łóżeczka, jakie dziecko posiada. Wraz z wiekiem rozmiary pościeli powinny się zwiększać. Dzieci do piątego roku życia powinny posiadać kołderkę w wymiarach: 100x135 cm., a poduszkę: 40x60cm. Jest to pewien standard, który się stosuje i z pewnością łatwiej będzie dobrać do niego odpowiednią pościel. Wymiary te nie powinny być mniejsze, ponieważ dzięki temu z pewnością starczą na dłużej, a maluszek nie wywinie się tak łatwo z większego nakrycia. Dzieci od piątego do dziesiątego roku życia mogą już posiadać kołdrę w wymiarach: 140x200 cm., a poduszkę: 70x80cm., natomiast dzieci powyżej dziesiątego roku życia mogą już mieć kołdrę w wymiarach: 160x200 cm., a także dwie poduszki w wymiarach: 70x80cm.

Materiał, z którego najczęściej produkowana jest pościel dla dzieci to bawełna. Materiał ten jest higroskopijny, co oznacza, że pochłania wilgoć z możliwością aż do dwudziestu pięciu procent pary wodnej i tym samym nie użytkownik nie czuje mokrego materiału. Pościel wykonana z bawełny również nie uczula, zatrzymuje swój kształt, nie rozciąga się, a także doskonale zachowuje ciepło. Bawełna jest również naturalnym włóknem, dlatego też rodzice bardzo często wybierają pościel wykonaną z tego materiału. Dzięki temu dziecko może również oddychać bez problemów. Zatrzymywanie ciepła jest również bardzo ważne, szczególnie dla niemowląt. Bardzo ważne okazują się być również zakończenia w pościeli. Mogą być one zamykane zamkiem, a także zakładką. Dzięki temu kurz nie będzie dostawał się do środka, a poduszka oraz kołdra nie będą się w środku przemieszczać. Nie będą więc zmieniały swojego kształtu. Sen jest bardzo ważny, szczególnie w najmłodszych latach naszego dziecka, dlatego warto zrobić wszystko, aby nic go nie zakłócało.