Możliwości zabaw dla dzieci są obecnie o wiele większe niż w dzieciństwie ich rodziców. W sprzedaży znajdują się zabawi, o których kiedyś można było jedynie marzyć. Przysyłano je niekiedy dzieciom, które miały rodzinę zagranicą. Dziś za niewielką cenę można je kupić w polskich sklepach, np. na http://www.multistore.pl/namiot-dla-dzieci,c30.html. Jednym z marzeń całych pokoleń dzisiejszych dorosłych był namiocik, który mógł służyć do zabawy w Indian. W zależności od wielkości nadawał się do zabawy w domu lub na podwórku.

Bawimy się w Indian

Zabawa w Indian to doskonały sposób na połączenie odrobiny wiedzy z rozrywką. Jeżeli na dodatek dzieci otrzymają drobinę niezbędnej wiedzy, namiocik stanie się nagle wigwamem, w którym będzie mógł mieszkać sam wielki wódz. Taka zabawa to dobra okazja do tego, by opowiedzieć dzieciom nieco o tym kim są Indianie, można też obejrzeć z nimi film, np. „Pocahontas”. Po tym filmie każda dziewczynka będzie chciała zostać indiańską psotnicą, co otwiera nowe możliwości w wymyślaniu kolejnych zabaw.

Dziecięcy namiocik

Zakup namiociku dla dzieci to stworzenie im okazji do wielu różnych zabaw. Jest to dość uniwersalne rozwiązanie, ponieważ dziecięca wyobraźnia nada mu więcej funkcji, niż dorośli byliby w stanie wymyślić. Namiocik to również inwestycja w rozwój społeczny, ponieważ świetnie sprawdza się również przy zabawie we większym gronie. Dzieci mogą wówczas współpracować, dzielić się na grupy i konkurować ze sobą według określonych przez siebie reguł. Taka zabawa może przynieść w przyszłości wymierne efekty.