Bburago, czyli kolekcja małych samochodów

Bburago jest jedną z najstarszych firm produkujących modele samochodów. Swoją historię wywodzi już z roku 1976, kiedy to powstały pierwsze modele firmy sygnowane logiem Bburago. Warto jednak już na samym początku zaznaczyć, że w 2007 roku włoska firma została przejęta przez May Cheong Group – Maisto, stając się częścią światowego producenta modeli samochodów. Nie oznacza to jednak, że modele Bburago zniknęły z rynku!

Obiekt pożądania!

To właśnie ze względu na bogatą historię i produkcję do dnia dzisiejszego różnorodnych modeli, marka Bburago stała się dla wielu obiektem kolekcjonerskim. Modele samochodów Bburago na internetowych aukcjach potrafią osiągać ceny idące w setki złotych. Wszystko zależy jednak od konkretnego modelu samochodu, skali jego wykonania oraz przede wszystkim unikatowości na rynku i stanu zachowania. Najwyższe ceny osiągają najstarsze modele zapakowane w fabryczne kartoniki, które nie noszą żadnych śladów użytkowania.

modele samochodów bburagoNajtańsze modele?

Jeżeli jednak nie chcemy zaczynać własnej kolekcji modeli samochodów Bburago od najdroższych sztuk, to z powodzeniem już za kilkanaście złotych jesteśmy w stanie nabyć modele w najpopularniejszej skali 1:43 – dostaniemy je w każdym sklepie z zabawkami (w tym także w wielu hipermarketach).

Wieloletnia tradycja firmy

Ponad 30 lat doświadczenia marki w produkcji modeli samochodów pozwoliło na opanowanie tej sztuki do perfekcji i dzisiaj nawet najmniejsze i najtańsze modele sygnowane logiem Bburago zaskakują dokładnością odwzorowania szczegółów. W przypadku modeli samochodów Bburago już na pierwszy rzut oka widać jaki samochód był podstawą do stworzenia modelu, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych producentów modeli samochodów.

Zaczynam kolekcjonować!

Kolekcjonowanie modeli samochodów Bburago najlepiej rozpocząć od zdefiniowania własnych oczekiwań co do przyszłej kolekcji – czy decydujemy się na modele z określonego czasu, czy też np. na same kabriolety. W tym względzie nie ma żadnych ograniczeń, a kształt przyszłej kolekcji jest zależy tylko od nas samych oraz naszych możliwości finansowych. Z całą pewnością na początku warto skupić się na modelach najłatwiej dostępnych, a dopiero z czasem rozbudowywać kolekcję na modele starsze, a tym samym droższe.