Jeśli chodzi o wybór karmy dla psa, nie powinniśmy się kierować jej ceną, ponieważ zwykle te z niższej półki nie zapewnią naszemu czworonogowi odpowiednich składników niezbędnych do właściwego funkcjonowania. Lepiej znaleźć coś, co za rozsądną cenę ma dobry skład i jest dostosowane do określonych potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być karma Eukanuba, która dostępna jest w wielu smakach. Producent zadbał przede wszystkim o to, żeby każdy właściciel czworonoga znalazł coś odpowiedniego, dlatego w ofercie są karmy dla psów małych, średnich i dużych. Dla takich, które muszą zrzucić kilka kilogramów i dla takich, które prowadzą aktywny tryb życia. Żeby tego było mało, są specjalne linie dla poszczególnych ras. To dowód, że karmy Eukanuba to ciekawe rozwiązanie.

Wiek ma znaczenie karma Eukanuba

Pies, podobnie jak człowiek, ma określone potrzeby żywieniowe – zmieniają się one na przykład w zależności od wieku. Co innego i w innych ilościach musi jeść piesek, który dorasta, a co innego kilkunastoletni, spędzający większość czasu w swoim kojcu pies. Właśnie dlatego karma Eukanuba daje wybór w zależności od wieku psa. Składniki są więc dostosowane do określonych potrzeb zależnych od tego, ile lat ma czworonóg. Ważne jest, żeby starszy pies jadł inną karmę, ponieważ odpowiednie składniki pozwolą zadbać o stawy i sprawią, że pies nie będzie przybierał na wadze podczas swojego spokojnego trybu życia.

Karma według rasy

Linia karm Eukanuba przeznaczona dla określonych, najpopularniejszych ras to również ciekawe rozwiązanie. Nie jest żadną tajemnicą, że nieco inne zapotrzebowanie żywieniowe ma na przykład Cocker Spaniel, a inne Rottweiler. Właśnie dlatego można z łatwością wybrać karmę w zależności od tego, jakiego psa mamy. Jest ona wówczas odpowiednio zbilansowana, a składniki zadbają o szczególnie ważne dla danej rasy aspekty. To rozwiązanie coraz popularniejsze, wygodne, ale – co chyba najważniejsze – stworzone w oparciu o konkretną wiedzę na temat poszczególnych ras. Kolejny dowód na to, że karma Eukanuba to ciekawa alternatywa. Więcej o karmie tej marki można przeczytać tu: http://www.keko.pl/firm-pol-1440589294-Eukanuba.html.