W jaki sposób longboard elektryczny jest korzystny dla środowiska? Czy znane wszystkim akcesorium dla dzieci, określane kiedyś mianem deskorolki w ogóle może się przyczynić do jakichkolwiek korzystnych zmian środowiskowych? Okazuje się, że jak najbardziej. Korzystanie z elektrycznej deskorolki może zmniejszyć emisję zanieczyszczeń o 6 procent. Podjęcie decyzji o jeździe na longboardzie elektrycznym zamiast samochodem spalinowym pośród obciążonych ruchem dróg do pracy czy do szkoły to jest ten sposób, a przy okazji coś dobrego dla formy. Badania pokazują, że te choć krótkie, choć częste dojazdy do pracy lub do supermarketu wydają się najbardziej szkodliwe dla środowiska. Ale wpływ emisji nie jest jedynym problemem.

Deskorolki elektryczne – dobre pod każdym względem

Longboard elektrycznyProdukcja deskorolki elektrycznej zużywa mniej materiałów i zasobów niż produkcja samochodów. Wystarczy rozważyć wszystko to, co wchodzi w projekt pojazdów. Każdego roku, już sama prosta czynność malowania samochodów wytwarza niezliczone kilogramy szkodliwych i potencjalnie trujących odpadów. Oczywiście produkcja też nie jest jedynym problemem.

Każdy samochód na drodze tworzy kolejne 1,3 miliarda metrów sześciennych zanieczyszczonego powietrza i niesie ze sobą cały ogrom:

uszkodzonych cząstek opon, fragmentów hamulców uszkodzonej nawierzchni drogi.

To wszystko trafia do atmosfery… Teraz zastanów się, ile kosztuje produkcja longboarda elektrycznego - płyta z drewna, cztery małe opony, bezpieczna i certyfikowana bateria litowo-jonowa. Niewiele więcej niż to. Łatwo zauważyć, że tenże ślad węglowy jest nieskończenie mniejszy niż ten w przypadku produkcji samochodów na dużą skalę. Oczywiście zanieczyszczenie dróg jest ogromnym problemem, nie tylko dla środowiska, ale także dla nas i naszego zdrowia. Zatem longboard elektryczny wspiera zdrowie i kondycję użytkownika na wiele mniej i bardziej oczywistych sposobów.

Co dalej z naszym środowiskiem?

To smutne, ale zbliżamy się do punktu bez powrotu dla naszej planety. W tych burzliwych czasach konieczne jest znalezienie alternatywnych środków transportu i dążenie do złagodzenia katastrofalnych skutków zarówno elektrowni węglowych, jak i silników spalinowych. Większość ludzi wie, że istnieje kolokacja przestarzałych opcji wymyślonych dla złagodzenia obciążenia środowiska, a wielu współczesnych konsumentów zaczyna korzystać z bardziej innowacyjnych technologii. Hybrydowe lub całkowicie elektryczne samochody, pomagają w tym wielkim zadaniu, ale wciąż są niezwykle kosztowne - dlatego coraz bardziej popularne stają się produkty mniej kosztowne, takie jak longboard elektryczny.

Tak wiele łatwo poprawić dzięki kilku zmianom w codziennych zwyczajach. Deskorolki elektryczne ze wszystkimi swoimi zaletami mogą pomóc w osiągnięciu tych wszystkich rzeczy i być może pewnego dnia dołożyć się do tego, że nasza ziemia będzie w lepszej kondycji.