Jeśli jesteś właścicielem domu z podjazdem, ogrodem i tarasem, nowoczesna myjka ciśnieniowa będzie niezastąpionym sprzętem usprawniającym prace związane z czyszczeniem tego typu przestrzeni. Przy pomocy myjek można szybko i bez większego wysiłku zmyć elewację budynku, oczyścić ogrodzenie, umyć podjazd czy wyłożone twardym materiałem ogrodowe ścieżki. Myjki ciśnieniowe sprawdzą się również przy oczyszczaniu rynien lub myciu dachów, przy myciu samochodu, narzędzi ogrodniczych, rowerów i wielu innych sprzętów, jakie mogą znaleźć się na wyposażeniu każdego domu.

Czym jest myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowaTo urządzenie elektryczne, które pobiera wodę z sieci i zwiększa jej ciśnienie przy pomocy specjalnie przystosowanej do tego celu dyszy. Większość tego typu urządzeń wyposażonych jest również w wewnętrzny pojemnik na detergent, dzięki czemu woda pobrana z sieci może być dodatkowo wzmocniona środkiem czyszczącym. To ułatwia pozbycie się trudniejszych zabrudzeń, które mogą nie chcieć ustąpić pod naciskiem czystej wody pod ciśnieniem. Szeroki wybór myjek ciśnieniowych dostępny jest w sklepie Maltec: https://maltec.pl/myjki-cisnieniowe/.

Zastosowania myjek ciśnieniowych

Urządzenia tego typu wykorzystuje się do czyszczenia różnych rodzajów powierzchni. Ważne, by były to powierzchnie twarde, odporne na działanie wody. Poza tym warto pamiętać, że podczas mycia zużywamy dość duże ilości wody, która musi gdzieś spłynąć lub wsiąknąć. Dlatego myjki ciśnieniowe nie są polecane przy myciu pomieszczeń zamkniętych, w których nie ma odpływu dla wody. Zwykle wykorzystuje się je do prac na świeżym powietrzu. Co możemy wyczyścić przy pomocy myjki ciśnieniowej?

Ogrodzenia – myjki ciśnieniowe sprawdzą się przy czyszczeniu ogrodzeń betonowych, murowanych, kamiennych, wykonanych z blachy, kutych, a także niektórych ogrodzeń drewnianych.

Elewacje budynków – myjki można wykorzystać do mycia elewacji ceglanych, a przy doborze odpowiedniego ciśnienia roboczego, również klasycznych tynków. Oczywiście myć możemy również elewacje kamienne, przeszklone witryny, okna, a nawet powierzchnie wykończone drewnem.

Podjazdy, parkingi, wnętrza garaży, wybrukowane ścieżki w ogrodzie – myjki ciśnieniowe to doskonałe narzędzie, jeśli interesuje nas czyszczenie wybrukowanych lub wybetonowanych powierzchni płaskich. Przy pomocy wysokiego ciśnienia zmyjemy z nich nie tylko kurz, piasek czy błoto, ale także ślady po wyciekach oleju oraz inne trwałe zabrudzenia.

Samochody, narzędzia i inne sprzęty – dzięki myjkom ciśnieniowym w szybki i bezpieczny sposób możemy pozbyć się brudu z lakierowanej powierzchni samochodowej karoserii, oczyścić zabrudzone w czasie pracy narzędzia, opłukać z pyłu rower czy umyć wnętrze grilla, pozbywając się z niego resztek popiołu.