Industrialna lodówka

Są takie momenty, kiedy zwyczajna lodówka przestaje wystarczać, nawet jeżeli jest bardzo duża, wyposażona dodatkowo w zamrażarkę i pobiera wyjątkowo mało energii. Zazwyczaj taka sytuacja pojawia się, kiedy to sprytne urządzenie chłodzące chcemy wykorzystać komercyjnie, a więc nie w domu, tylko w firmie w której pracujemy albo którą prowadzimy. Wtedy zdarza się, że dostępne na rynku domowe lodówki są po prostu zbyt małe, a dodatkowo często brakuje im pewnych cech, które w wykorzystaniu komercyjnym są niezwykle przydatne. Oczywiście w takich przypadkach nie jesteśmy skazani na zakup kilku lodówek lub modyfikacje istniejących, bowiem w sukurs nam idzie szafa chłodnicza. To nic innego jak wariacja na temat tradycyjnej lodówki, jednak zazwyczaj jest ona dużo bardziej obszerna, nie posiada modułu zamrażarki oraz charakterystycznych dla domowych lodówek drzwi, które są podzielone na dodatkowe szuflady i uchwyty. Gdzie można zastosować tego rodzaju urządzenia?

W sklepie

szafa chłodniczaSzafa chłodnicza jest niezwykle przydatna we wszelkich sklepach spożywczych, w których właściciele chcą sprzedawać schłodzone napoje. Chłodzące szafy idealnie się do tego nadają, pod warunkiem jednak, że wybierzemy model z przeszklonymi drzwiami. Klienci sklepu muszą mieć bowiem wgląd na to, co znajduje się w środku szafy.

W restauracji

Restauracje różnią się od domowych kuchni tym, że ilość przechowywanej w nich żywności jest dużo większa. Dlatego w każdej z restauracji znajduje się niejedna szafa chłodnicza. Przeszklone drzwi nie są tutaj już niezbędne, chociaż wielu kucharzy i tak je wybiera, ponieważ dzięki temu, że widać, co jest w środku, szybciej im się pracuje – a w restauracyjnej kuchni prędkość to podstawa. Szafy tego typu przydają się również w mniejszych punktach gastronomicznych, takich jak lodziarnie czy też niewielkie kawiarenki serwujące zimne napoje na przykład na basenach miejskich. Tutaj kwestia przeszklonych drzwi również nie jest najważniejsza, a przynajmniej nie ważniejsza niż objętość lodówki i koszt jej eksploatacji.