Jak smacznie, niedrogo, a przede wszystkim zdrowo przyjąć gości wie każdy, dla kogo nie jest obca zdrowa żywność. Wrocław słynąc z gościnności, idąc w ślad za zachodnimi modłami również postawił na ekologiczny i aktywny tryb życia promując go własnymi siłami. W restauracjach coraz częściej spotkać można olej budwigowy na miejsce zwykłego oleju, zaś przekąski nie są pełne konserwantów, a stanowią np. suszone owoce.

Promocja zdrowego trybu życia odbijać ma się przede wszystkim na najmłodszych, którzy mają jeszcze czas na wyrobienie w sobie dobrych nawyków- również żywieniowych. Lapacho podawane do śniadania zamiast tradycyjnej, czarnej herbaty dostarcza do organizmu same dobre składniki nie obciążając układu pokarmowego wieloma, ciężkostrawnymi elementami składowymi produktu. Olej budwigowy, który częściej nazywany jest lnianym zawiera w sobie ogrom kwasów nienasyconych.

Biorąc pod uwagę wiele czynników, jakie na co dzień wpływają na samopoczucie i poziom energii, istotniejsza staje się zdrowa żywność. Wrocław jako duże miasto daje większe możliwości, jednakże dzięki Internetowi nawet w małych miejscowościach utrzymanie się w dobrej kondycji nie powinno stanowić problemu. Pomimo iż jest traktowany jako środek leczniczy tudzież wspomagający olej budwigowy można znaleźć w każdym sklepie internetowym w branży eko.