Dzieci mają różny gust - jedne uwielbiają kąpiel, inne unikają wody za wszelką cenę i często grymaszą podczas mycia. Rodzice mogą jednak umilić swoim pociechom ten czas. Na rynku dostępne są gadżety, które pokocha każdy maluch. Dzięki nim kąpiel stanie się świetną zabawą.zabawki do wody

Niemal każdy producent zabawek zajmuje się również projektowaniem dodatków, które mają za zadanie ułatwić rodzicom uporanie się z codziennym rytuałem mycia. Marka Skip Hop przygotowała całą serię zabawek i gadżetów, które powstały z myślą o wszystkich maluchach. Jeżeli szukasz pomysłu jak bezpiecznie wykąpać malucha lub zająć jego uwagę, przeczytaj koniecznie kilka podpowiedzi.

Mata antypoślizgowa

Mata rzeczywiście pomaga maluchom utrzymać się w jednym miejscu, przez co stawanie w wannie nie wiąże się z upadkiem. Najlepsze są modele posiadające kolorowe dodatki, np. zwierzątka. Obrazki stanowią dodatkową atrakcję - maluch będzie zafascynowany obserwowaniem ich przez taflę wody.

Przyssawki

Wanna ma gładką powierzchnię, dlatego warto to wykorzystać. Niektóre zabawki posiadają przyssawki pozwalające na ich tymczasowe przymocowanie. W ten sposób maluch może przyczepić młyn, czy sitko i lać wodę wprawiając w ruch łopatki. Zajęcie, które się nie kończy! Przyssawki pomogą również przyczepić podpórki, chwytaki na szczoteczki, czy półeczki na mydło.

Nakładka na wannę

Kolejny gadżet, który przyda się każdemu rodzicowi. Marka Skip Hop zaprojektowała nakładkę na wannę, na której możemy posadzić dziecko i swobodnie je umyć. Nie ma potrzeby ciągłego pochylania się, co po dłuższym czasie jest bardzo męczące dla kręgosłupa. Nakładka posiada mięciutką poduszkę oraz kieszonkę zapinaną na zamek. Całość jest wykonana z neopropenu, czyli szybko schnącego i elastycznego materiału. Ławeczka jest bezpieczna, ponieważ ma antypoślizgową powierzchnię.

Osłonka na kran

Skip Hop myśli o każdym szczególe, który może wpływać na bezpieczeństwo dziecka. Maluchy lubią się kręcić podczas kąpieli, bezustannie wstają, siadają, nurkują itp. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu kranu, aby dziecko się nie uderzyło. Osłonka w kształcie uroczego, miękkiego wieloryba z pewnością przyciągnie uwagę malca.

Kredki do wanny

Kredki są miękkie i dają dzieciom naprawdę dużo frajdy. Mamy, które drżą o wygląd swojej wanny uspokajamy - kredki dają się łatwo zmywać i to za pomocą samej wody. Są również bezpieczne dla zdrowia. To wciągająca zabawa na długie godziny. Warto jednak poinstruować maluszka, aby stosował je tylko na wannie, ponieważ kredki mogą wnikać w porowate powierzchnie.