Wbrew pozorom kupno drona wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Pierwszą rzeczą jaką trzeba wiedzieć to to jak najprościej można podzielić drony.

Ich najczęstszy podział to:

  • amatorskie (najczęściej nie kosztujące więcej niż 1000 złotych, bardzo mało stabilne oraz zwykle nie wyposażone w kamerkę)
  • półprofesjonalne (mające już całkiem niezłą stabilność oraz w większości przypadków wyposażone w amatorską kamerkę oferujące możliwość otrzymania całkiem fajnych nagrań)
  • profesjonalne (stojące na najwyższym poziomie drony, które jakością przebijają wszystkie pozostałe dostępna na rynku, ich stabilność oraz jakość są bezkompromisowe)

Co wybrać na pierwszego drona

Jeśli chodzi o wybór pierwszego drona to najlepszym pomysłem będzie kupno amatorskiego sprzętu za niewielkie pieniądze. W ten sposób jeżeli w razie czego dojdzie do niespodziewanego wypadku, w którym dron zostanie uszkodzony to strata będzie stosunkowo niewielka. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ bardziej zaawansowane drony kosztują całkiem spore pieniądze i jednak szkoda jeśli miałyby się bardzo szybko uszkodzić. Ten wybór na pewno się opłaci. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu chciałbyś kupić drona, możesz zajrzeć na stronę: http://www.actioncam.pl/pol_m_Drony-151.html.