Zapewne większość osób, które choć w minimalnym zakresie interesują się sportem, zna nazwiska największych współczesnych tenisistów. Wynika to z olbrzymiej popularności tej dyscypliny sportu, a także z wielkich pieniędzy, jakie towarzyszą międzynarodowym turniejom rozgrywanym na wszystkich zamieszkanych kontynentach świata. Również w naszym kraju tenis ziemny przeżywa prawdziwy renesans. Z jednej strony wynika to z poprawy poziomu infrastruktury dedykowanej dla tej dyscypliny sportu, z drugiej strony jest efektem spadku cen na markowe rakiety i inne akcesoria tenisowe – przykład to produkty marki Head, po trzecie, jest także pokłosiem światowych sukcesów polskich tenisistów, zwłaszcza Agnieszki Radwańskiej. Dzieci i młodzież chcą trenować, a osoby nieco starsze grać dla zabawy i po części również dla lepszej kondycji i zdrowia.

Head

Tenis ziemny to sport ogólnorozwojowy, dlatego uprawiać mogą go osoby w zasadzie w każdym wieku: od najmłodszych, kilkuletnich dzieci, po osoby, które cieszą się urokami spokojnej emerytury. W przypadku dzieci, tenis ziemny będzie dyscypliną, która wspiera ich naturalny rozwój fizyczny, wpływa na poprawę koordynacji ruchowej, kondycji i siły fizycznej. Wbrew powszechnie panującej opinii, tenis ziemny nie jest sportem zarezerwowanym wyłącznie dla najbogatszych, dlatego w tenisa grać mogą już nawet 4-5 letnie dzieci. Oczywiście, jeśli mają ku temu chęć oraz odpowiednie warunki – miejsce do treningów i podstawowy sprzęt tenisowy. Zresztą obie te kwestie to rzeczy niezbędne do treningu i gry w tenisa ziemnego dla osób w każdym wieku. O ile kwestia sprzętu nie jest szczególnie problematyczna – jest łatwo dostępny i stosunkowo tani, przykład to profesjonalny sprzęt tenisowy marki Head – to z dostępnością kortów w niektórych regionach kraju wciąż są pewne problemy.

Wielką zaletą tenisa ziemnego jest możliwość rozpoczęcia treningów praktycznie w każdym wieku. Na świecie, a także w Polsce, organizowanych jest mnóstwo turniejów tenisowych dla amatorów w wielu kategoriach wiekowych. Dzięki temu każdy może sprawdzić poziom swoich umiejętności i przeżyć dreszczyk emocji, związanych z zaciętą sportową rywalizacją. Wystarczy rakieta marki Head lub inna, kilka piłeczek, partner i miejsce do gry. Poza tym tenis ziemny to doskonały sposób na odchudzanie. Godzinny trening lub mecz to możliwość spalenia 400-600 kalorii. Gdy tę wielkość przemnożymy przez 2godziny treningu 2-3 razy w tygodniu otrzymamy wynik, który powinien wzbudzić zainteresowanie wszystkich osób, którym zależy na zgrabnej sylwetce.

Według naukowców regularna gra w tenisa pomoże obniżyć ryzyko zawału serca, zwiększy pojemność płuc, pomoże w obniżeniu poziomu cukru i co oczywiste, pomoże w zachowaniu doskonałej kondycji w każdym wieku. Jeśli wciąż wahasz się, czy rozpocząć trening tenisowy, sprawdź stronę http://www.sportclub.com.pl/firm-pol-17-Head.html. Przekonasz się, że profesjonalny sprzęt do gry w tenisa wcale nie jest kosmicznie drogi. Teraz wystarczy znaleźć partnera do gry i miejsce, w którym można rozpocząć trening lub po prostu zagrać rekreacyjny mecz dla relaksu.