Niełatwo kupić prezent nastolatkowi, który ma niemal wszystko- komputer, tablet, telefon (a czasem i dwa), konsolę i inne zdobycze techniki. Sprzęt elektroniczny dostają nawet małe dzieci, które szybciej uczą się obsługi laptopa, niż prawidłowego korzystania z toalety. Skoro młody człowiek ma już wszystkie sprzęty, o jakich marzył, najlepszym pomysłem będzie sprezentowanie mu ciekawych gadżetów, dzięki którym jego telefon będzie jeszcze ciekawszy.

Akcesoria do telefonów można ogólnie podzielić na ozdobne, przydatne i nietypowe. Cechy te oczywiście mogą się mieszać w zależności od konkretnego gadżetu. Zacznijmy od tych podstawowych.

Obudowy

Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu smartfona jest wymiana obudowy na designerską, o zabawnym kształcie (np. babeczki z owocami, misia, nawiązującym do serii gier itd.), lub z niecodziennymi ozdobami (np. kryształki Svarovskiego).

Etui

Etui to po prostu ochronne pokrowce, czyli chyba najbardziej praktyczne akcesoria do telefonów. Etui zabezpiecza smartfon przed uszkodzeniami, uderzeniami i zarysowaniem. Wyposażone dodatkowo w smycz umożliwia noszenie telefonu na szyi.

Nalepki

Nalepki najbardziej podobają się dzieciom- zwłaszcza te trójwymiarowe. Służą wyłącznie do zmiany wyglądu, nie pełnią żadnej innej funkcji. No, ale przecież można pochwalić się koleżankom i kolegom z klasy.

Breloki

Dorosłym, którzy wiecznie gubią klucze przyda się jeden z najbardziej „życiowych” akcesoriów do telefonu, czyli brelok lokalizujący. Niewielki breloczek należy przypiąć do kluczy, portfela, czy innej rzeczy, którą chcemy szybko znajdować. Smartfon łączy się z brelokiem za pomocą specjalnej aplikacji, która z kolei uruchamia sygnał dźwiękowy, lub świetlny. Tylko co, jeśli notorycznie gubimy telefon?

Selfiestick

Jedni go uwielbiają, inni wyśmiewają i pukają się w czoło. Mowa tu o kolejnym z akcesoriów do telefonu, który przyda się nastoletniemu miłośnikowi „selfie” . Zbudowany teleskopowo pałąk z uchwytem na smartfona pozwoli nareszcie wykonać doskonałe wspólne ujęcie z sałatką na bloga.

Alkomat

Gadżet, którego niestety czasem brakuje niektórym kierowcom o słabej głowie i małym rozumku. Alkomat ma miniaturowy rozmiar, dlatego z łatwością mieści się nawet w kieszeni. Podłączony do smartfona szybko zasygnalizuje przekroczoną dopuszczalną dawkę alkoholu we krwi.

akcesoria do telefonówRękawiczki

W zestawieniu akcesoriów do telefonów nie mogło zabraknąć także prawdziwego kuriozum- rękawiczek do rozmowy przez telefon. Dziergane rękawiczki mają wbudowany mikrofon, akumulator i głośnik, a rozmawia się za ich pomocą wykonując charakterystyczny gest „call me”. Jak znalazł na zimowe podrywy w parku.