Kiedy przychodzi lato, słońce wychodzi zza chmur, a temperatura wzrasta sporo powyżej 15 stopni Celsjusza, można śmiało chować grube swetry, kurtki i płaszcze na spód szafy, a na wierzch wystawić sukienki, spódniczki i krótkie spodenki. Takie same porządki można zrobić również w swoich skarpetkach. Grube, wełniane dobrze jest wrzucić do worka ze swetrami, natomiast zgrabne stopki pozostawić w szufladzie.

Trampki zamiast kozaków

[caption id="attachment_688" align="alignleft" width="231"]stopki Białe stopki[/caption] Zdecydowanym problemem wiążącym się ze wzrostem temperatury jest to, że człowiek odkrywa więcej swojego ciała. Krótkie kreacje zdecydowanie wymagają większej uwagi dotyczącej bielizny. Wysoko zaciągnięte skarpety wyglądają mało estetycznie w porównaniu ze zgrabnie wyciętymi stopkami, które swoją klasą i elegancją potrafią optyczne wyszczuplić nogę i dodać dynamizmu wiosenno-letnim stylizacjom.

A co z balerinkami?

Balerinki wykonane z wysokiej jakości materiałów są doskonale przystosowane do tego, żeby goła stopa czuła się w nich komfortowo. Prawdą jest to, że nie wszystkie rodzaje stopek są odpowiednio przystosowane do łączenia ich z tym rodzajem obuwia. Specjalnie wycięte stopki, które zasłaniają podeszwę, pięty i palce to idealny model skarpet do kobiecego obuwia średnio eleganckiego. Zostały stworzone na potrzeby kobiet, które nie wyobrażają sobie założenia buta na gołą stopę. Faktycznie podczas letnich upałów może być to nie zbyt przyjemne doznanie. Skóra stóp naturalnie poci się bardziej intensywnie, niż reszta ciała. Jeśli jest ona zamknięta w bucie, który powoduje nadmierną potliwość, stopa zaczyna ślizgać się po wewnętrznej wkładce, co może prowadzić do powstawania otarć i bąbli. Stopki do balerinek wykonane są z lżejszego materiału, który poprawia komfort chodzenia.