Od jakiegoś czasu w Polsce można zaobserwować wyraźnie rysujący się trend mówiący o tym, że w naszym kraju panuje moda na sushi. Ze swoim uwielbieniem tejże potrawy obnosi się wielu celebrytów, a i zwykli ludzie coraz częściej decydują się zakosztować surowej ryby po japońsku.

Sushi to jednak potrawa bardzo droga, dlatego wielu Polaków zastanawia się, czy można ją zrobić samemu, w domowym zaciszu? Otóż jak najbardziej tak. Wystarczy kupić odpowiedni komplet do sushi, co zdecydowanie ułatwi sprawę. Dziś to już nie problem, ponieważ aktualnie w Polsce można dostać dobrej jakości zestaw do sushi za stosunkowo nieduże pieniądze. Jedną z wiodących firm na rynku takich urządzeń jest firma Chanoyu i to właśnie jej najlepiej poszukiwać pośród potencjalnych zakupów. Co ciekawe, Chanoyu to nazwa tradycyjnej japońskiej ceremonii picia herbaty.

Pamiętajmy jednak, kupując zestaw do sushi, że prawdopodobnie nigdy nie uda nam się uzyskać sushi takiego, jak w prawdziwym sushi barze. Nawet najlepszy komplet do sushi, nawet stworzony przez firmę Chanoyu nie zastąpi bowiem wieloletniego doświadczenia Japończyka pracującego w sushi barze. Taniej – wbrew przekonaniom niektórych – wcale nie zawsze znaczy lepiej.