Chcąc kupić profesjonalny statyw do kamery, warto zainteresować się wcześniej ofertą różnych sklepów, wy wiedzieć, co mają one do zaproponowania swoim klientom. Zastanówmy się jednak nad tym, jaki produkt spełni określone oczekiwania, by nie kupować w ciemno asortymentu, który później nie sprawdzi się tak, jak tego oczekiwaliśmy. W sklepach dostępne są między innymi statywy biurkowe duże i małe – jedne wystarczy ustawić na nóżkach i skierować w odpowiednim kierunku. Druga grupa jest dużo bardziej zaawansowana, ponieważ zazwyczaj udostępnia możliwość indywidualnego ustawienia kąta, nachylenia, wychylenia i wielu innych konfiguracji. Podobne produkty można nabyć na przykład do mikrofonów lub oświetlenia, by cieszyć się profesjonalnym asortymentem udostępniającym wiele nowych możliwości – statyw do kamery często pozwala zrealizować dużo lepiej projekty, które wymagają także doświadczenia, wiedzy i umiejętności.

Małe statywy stojące

Jest to produkt, który najlepiej sprawdzi się do streamowania i tworzenia, które nie wymagają od Was odchodzenia od biurka – co wcale nie oznacza, że są one mało wymagające. Jeśli zajmujecie się tworzeniem contentu dla programistów lub gamerów, to taki statyw do kamery sprawdzi się niemal doskonale. Bardziej zaawansowane modele, posiadają także stabilizatory różnego rodzaju, dzięki czemu wiele osób wybiera taki asortyment, by zastosować go jako uchwyt, z którym wygodnie będzie spacerować po mieście – chociaż wyglądać może to dość nietypowo.

Duże produkty dla profesjonalnych zastosowań

Przygotowujesz materiał, na którym będziesz przygotowywać wyjątkowe potrawy? A może szukasz czegoś do unboxingu, by cały czas obraz pokazywany był z góry? Duży statyw do kamery z możliwością indywidualnego ustawienia oferuje dużo większe możliwości, niż Wam się wydaje, a przykłady możemy podawać cały czas – możecie też sami pomyśleć, do czego wykorzystać taki element wyposażenia, statyw do kamerya może wpadniecie na ciekawy pomysł i zrealizujecie projekt na popularnych kanałach social media, którego jeszcze nie było i zyskacie naprawdę solidną popularność. Chociaż są one dużo droższe i zajmują więcej miejsca, to jeśli naprawdę nie dysponujesz projektem wymagającym takich innowacyjnych technologii, to nie ma sensu kupować go do domu i niepotrzebnie zastawiać biurku – lepszym pomysłem jest wybór podobnego statywu, tylko wykorzystując go do mikrofonu. Ciekawostką jest fakt, że bardziej zaawansowane i droższe produkty, mogą zostać wykorzystane do obydwu narzędzi – wystarczy zmienić jedynie głowicę lub zamocować specjalny adapter.