Jeżeli jesteś miłośnikiem aromatycznego dymku, który pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu spędzonym na nauce lub pracy, zapewne szukasz łatwego dostępu do niedrogiego tytoniu. Warto jednak pamiętać, że w myśl nowych przepisów, tytoń do fajki wodnej, podobnie jak wszystkie inne wyroby tytoniowe, może być sprzedawany wyłącznie w punktach sprzedaży stacjonarnej, a zatem nie kupisz go przez Internet, przynajmniej nie zrobisz tego legalnie. Nowe ustawodawstwo ma ograniczyć zjawisko zakupu tytoniu i innych wyrobów tytoniowych przez osoby niepełnoletnie. Z jednej strony wydaje się to posunięciem słusznym i rozsądnym. Z drugiej jednak strony, nowe przepisy w wyraźny sposób utrudniają dostęp do wysokiej jakości produktów tytoniowych. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców małych miejscowości i mieszkańców wsi, gdzie sklepów oferujących jest bardzo mało lub nie ma ich w ogóle.tytoń smakowy do shishy

Gotowe rozwiązania dla hobbystów

Na szczęście ustawodawca nie wprowadził zakazu sprzedaży melasy, czyli aromatycznej, kleistej substancji, którą miesza się z tytoniem dla otrzymania tytoniu smakowego gotowego do palenia w shishy. Można zatem nabyć zwykły tytoń, choć w praktyce najlepszy będzie specjalny gatunkowy tytoń od jednego ze znanych producentów tytoniu do shishy, i następnie wymieszać go z kupioną przez Internet melasą. Internetowe sklepy zajmujące się sprzedażą fajek wodnych i akcesoriów do palenia shishy wciąż działają, choć rzeczywiście nie mogą już sprzedawać samego tytoniu. Jeśli chcemy kupić ten ostatni, musimy osobiście pofatygować się do jednego ze sklepów z artykułami tytoniowymi. Melasę w jednym z internetowych sklepów z akcesoriami do fajek wodnych kupimy już jednak bez problemu. Co warte podkreślenia, jeśli nie chcemy palić tytoniu, a jedynie cieszyć się aromatycznym, delikatnym dymkiem dobywającym się z wnętrza fajki wodnej, możemy zdecydować się na zakup samej melasy i specjalnych kamieni do shishy. Te ostatnie dobrze trzymają aromat i mogą być alternatywą dla tytoniu, oczywiście pod warunkiem, że potrafimy zrezygnować z określonej dawki nikotyny.

Melasa do shishy - wybieraj

Podsumowując, jeśli chcemy dziś kupić gotowy, smakowy tytoń do fajki wodnej, produkt tego typu kupimy jedynie w wyspecjalizowanych sklepach zajmujących się sprzedażą wyrobów tytoniowych. Zakup tego produktu drogą wysyłkową jest obecnie nielegalny i w zasadzie niemożliwy. W sklepach internetowych bez problemu kupimy natomiast dodatkowe akcesoria do palenia tytoniu przy pomocy fajki wodnej, w tym aromatyczną melasę, kamienie do shishy, a także węgielki czy same fajki wodne.