Skąd wziąć tytoń do fajki wodnej?

Jeżeli jesteś miłośnikiem aromatycznego dymku, który pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu spędzonym na nauce lub pracy, zapewne szukasz łatwego dostępu do niedrogiego tytoniu. Warto jednak pamiętać, że w myśl nowych przepisów, tytoń do fajki wodnej, podobnie jak wszystkie inne wyroby tytoniowe, może być sprzedawany wyłącznie w punktach sprzedaży stacjonarnej, a zatem nie kupisz go przez Internet, przynajmniej nie zrobisz tego legalnie. Nowe ustawodawstwo ma ograniczyć zjawisko zakupu tytoniu i innych wyrobów tytoniowych przez osoby niepełnoletnie. Z jednej strony wydaje się to posunięciem słusznym i rozsądnym. Z drugiej jednak strony, nowe przepisy w wyraźny sposób utrudniają dostęp do wysokiej jakości produktów tytoniowych. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców małych miejscowości i mieszkańców wsi, gdzie sklepów oferujących jest bardzo mało lub nie ma ich w ogóle.tytoń smakowy do shishy

Gotowe rozwiązania dla hobbystów

Na szczęście ustawodawca nie wprowadził zakazu sprzedaży melasy, czyli aromatycznej, kleistej substancji, którą miesza się z tytoniem dla otrzymania tytoniu smakowego gotowego do palenia w shishy. Można zatem nabyć zwykły tytoń, choć w praktyce najlepszy będzie specjalny gatunkowy tytoń od jednego ze znanych producentów tytoniu do shishy, i następnie wymieszać go z kupioną przez Internet melasą. Internetowe sklepy zajmujące się sprzedażą fajek wodnych i akcesoriów do palenia shishy wciąż działają, choć rzeczywiście nie mogą już sprzedawać samego tytoniu. Jeśli chcemy kupić ten ostatni, musimy osobiście pofatygować się do jednego ze sklepów z artykułami tytoniowymi. Melasę w jednym z internetowych sklepów z akcesoriami do fajek wodnych kupimy już jednak bez problemu. Co warte podkreślenia, jeśli nie chcemy palić tytoniu, a jedynie cieszyć się aromatycznym, delikatnym dymkiem dobywającym się z wnętrza fajki wodnej, możemy zdecydować się na zakup samej melasy i specjalnych kamieni do shishy. Te ostatnie dobrze trzymają aromat i mogą być alternatywą dla tytoniu, oczywiście pod warunkiem, że potrafimy zrezygnować z określonej dawki nikotyny.

Melasa do shishy - wybieraj

Podsumowując, jeśli chcemy dziś kupić gotowy, smakowy tytoń do fajki wodnej, produkt tego typu kupimy jedynie w wyspecjalizowanych sklepach zajmujących się sprzedażą wyrobów tytoniowych. Zakup tego produktu drogą wysyłkową jest obecnie nielegalny i w zasadzie niemożliwy. W sklepach internetowych bez problemu kupimy natomiast dodatkowe akcesoria do palenia tytoniu przy pomocy fajki wodnej, w tym aromatyczną melasę, kamienie do shishy, a także węgielki czy same fajki wodne.