tornistry

Każdy uczeń musi do szkoły przynosić coś więcej niż drugie śniadanie. Nietrudno zauważyć, że tornistry dzieci są przeciążone i w wielu przypadkach ich waga znacznie przekracza normy, które dotyczą możliwości małych studentów szkół w szczególności podstawowych.   Wszelkiego rodzaju artykuły szkolne, w tym także podręczniki, zeszyty ćwiczeń, zeszyty przedmiotowe, kredki, ołówki, zawartości piórników i drugie śniadania uczniowie noszą codziennie w obydwie strony.

Brak szafek w szkołach i możliwości zostawiania w nich niektórych książek i niektórych przyborów bardzo negatywnie wpływa nie tylko na zdrowie podopiecznych ale na ich chęci związane z uczęszczaniem do placówek oświatowych. Nawet kolorowe i modne przybory szkolne nie staną się lżejsze pod wpływem zadowolenia z ich posiadania. Różnego rodzaju dodatki, jakie dzieci nierzadko chcą nosić, a wykraczające poza artykuły szkolne w wielu placówkach są zakazane.

Pomimo zakazu komórki, ostatnio również mp3, smartfony i inne gadżety lądują jako dodatkowy bagaż w kieszeniach bocznych. Tornistry wypchane ze wszystkich stron potrafią ważyć nawet powyżej pięciu kilogramów. Na wagę, jaką charakteryzują się artykuły szkolne nikt z osób decyzyjnych nie zwraca większej uwagi, koncentrując się na innych, dużo bardziej błahych kwestiach.